Lajme

I dehur shkakton aksident në Leposaviq, godet autobusin

Autori: Gazeta inFokus 09:49 | 01 November 2021

Një aksident trafiku me dëme materiale ka ndodhur në Leposaviq, ku në këtë aksident kanë qenë të përfshirë një autobusë dhe një veturë tjetër.

E sipas policisë dyshohet se deri tek aksidenti ka ardhur si pasojë qe personi që ka qenë duke e ngasur makinën, e i njëjti ka qenë nën ndikimin e alkoolit dhe ka humbur kontrollin e si pasojë ka goditur autobusin.

“Ka ndodhur një aksident trafiku me dëme materiale ku i përfshirë ka qenë një automjet i udhëtarëve me drejtues mashkull kosovar. Dyshohet se deri te aksidenti ka ardhur pasi që i dyshuari kishte drejtuar automjetin nën ndikim te alkoolit si dhe duke mos përshtatur shpejtësinë, humb kontrollin mbi automjet dhe del jashtë rruge duke u përplasur në mbrojtësin e rrugës”, thuhet në raport

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera