Lajme

Hysni Gerguri në perkrahje të Xhafer Tahirit Vushtrri

Autori: Gazeta inFokus 20:13 | 03 October 2021

Takimin e radhës Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandidati i LDK-së, Xhafer Tahiri e ka  mbajtur me  Dr. Hysni Gerguri Kryetari i nderit i LDK Vushtrri dhe gjithë familjen Gërguri sonte në mbështetje të fitores së LDK dhe  asambleistes Leonora Gërguri nr 23.

Tahiri me këtë rast ka thënë se LDK është familje e madhe politike dhe fitorja më 2017 e fitorja me 17 tetor është meritë edhe e Dr. Hysit .

“Jam krenar që bashkë me LDK në qeverisje ndërtuam 2 qerdhe të reja në Vushtrri (20 vite asnjë qerdhe nuk u ndërtua në Vushtrri), 5 shkolla në fshatra, shkollën e muzikës, Shtëpinë e Kulturës e QKMF e shumë projekte tjera.

Vazhdojmë bashkë ndryshimin e qytetit që të gjithë e duam” tha ai.

Postimi i plotë i Tahirit:

Dr. Hysni Gerguri Kryetari i nderit i LDK Vushtrri dhe gjithë familja e nderuar Gërguri sonte në mbështetje të fitores së LDK dhe Leonora Gërguri nr 23.

LDK është familje e madhe politike fitorja jonë më2017 e fitorja me 17 tetor është meritë edhe e Dr. Hysit 🙏

Jam krenar që bashkë me LDK në qeverisje ndërtuam 2 qerdhe të reja në Vushtrri (20 vite asnjë qerdhe nuk u ndërtua në Vushtrri), 5 shkolla në fshatra, shkollën e muzikës, Shtëpinë e Kulturës e QKMF e shumë projekte tjera.

Vazhdojmë bashkë ndryshimin e qytetit që të gjithë e duam ❤️

Të tjera