Lajme

Hyseni: Kurti mos të shpenzojë energji duke vazhduar fushatën por të përgatitet mirë për dialog

Autori: Gazeta inFokus 21:25 | 10 June 2021

Skënder Hyseni, ish-kryenegociatori i Kosovës në fazën e parë të dialogut me Serbinë, ka thënë se kryeministri Kurti duhet të përgatitet shumë për vazhdimin e dialogut. Sipas Hysenit, edhe pse ka përfunduar fushata zgjedhore, Kurti është duke e vazhduar atë, shkruan Gazeta Infokus.

Hyseni në “Rubikon” dekaroi se Kurti duhet të përfundojë këtë dhe të përgatitet për dialog.

“Paqarësia në deklarime e shquan zotin Kurti që kur është bërë kryeministër. Është çështje e tij çka mendon, shumë pak ka rëndësi çka thotë ai, sepse deshti apo nuk deshti do të përballet me vazhdimin e dialogut në formatin që është zhvilluar, Në vend të shpenzoi energji duke u vendosur të vazhdojë fushatën të ëpërgatitet mirë”, ka deklaruar ai.

Hyseni shton se Kurti me tautologji po mashtron votuesit./Gazeta Infokus/

Të tjera