Sport

Humbi titujt WBA-WBO-IBF kundër Usykit, por nuk do ta besoni sa milionë euro i fitoi Joshua pas këtij meçi

Autori: Gazeta inFokus 00:37 | 26 September 2021

Anthony Joshua nuk ka arritur ta mbroj titullin e botës në boks, pasi është mposhtur nga boksieri ukrainas, Oleksander Usyk, shkruan Gazeta inFokus.

Joshua humbi me pikët e gjyqtarëve, pasi Uysk ishte më i mirë gjatë gjithë meçit, e sidomos në raundin e 12-të, ku i dha disa goditje të fuqishme britanikut.

Pavarësisht se i humbi tre titujt WBA, WBO dhe IBF, Anthony Joshua ka përfituar hiq me pak se 15 milionë euro nga ky meç.

Në anën tjetër, Oleksander Usyk, edhe pse u bë kampioni më i ri në botë i boksit në pesha të rënda, ai do të arkëtoj vetëm 5 milionë euro./Gazeta inFokus/

Të tjera