Lajme

Humb jetën një minator në Bulqizë

Autori: Gazeta inFokus 17:20 | 17 November 2020

Një minator tjetër ka humbur jetën pasditene sotme në minierën e Bulqizës. Minatori ka humbur jetën në zonën e Krastës, pasditen e sotme.
Trupi i pajetë ndodhet në morgun e spitalit të Burrelit.

Kujtojmë se pak javë më parë humbën jetën tre persona në minierat e Bulqizës, inxhinieri dhe dy minatorët.

Të tjera