Lajme

Hulumtimi i opinionit publik: Prishtinë, Gjilan dhe Mitrovicë do të ketë balotazh, në Ferizaj e Pejë jo

Autori: Gazeta inFokus 22:13 | 01 October 2021

“Klan Kosova” ka bërë hulumtimin e opinionit publik për zgjedhjet lokale.

Sipas këtij hulumtimi, në komunat si: Prishtina, Podujevë, Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Gjakovë, Prizren, Suharekë dhe Podujevë do të ketë balotazh, transmeton Indeksonline.

Kurse në komunat si Pejë dhe Ferizaj nuk do të ketë balotazh dhe fituesi do të caktohet qysh në rundin e parë.

Më poshtë keni hartën e matjes së opinionit publik:

Të tjera