Auto&Tech

Huawei nova 2 vjen me ekran Full HD 5,2 inç

Autori: Gazeta inFokus 13:14 | 16 May 2017

Telefoni i ardhshëm i Huawei nova 2 ka marrë certifikatën TENAA në fillim të majit. Edhe pse 26 maji është data kur telefoni do të prezantohet zyrtarisht, sot dihen shumica e specifikave.

Huawei nova 2 do të ketë ekran 5,2 inç Full HD dhe çip HiSilicon Kirin 658.

Kamera për selfi e telefonit ka 20 MP, derisa nga mbrapa do të gjendet kamera e dyfishtë me një sensor prej 12 MP dhe tjetri prej 8 MP.

Po ashtu, do të ketë vend edhe për skanerin e gishtërinjve dhe bateri prej 3000 mAh.

Çmimi i telefonit është 362 dollarë, por ende nuk dihet kur do të dalë në treg.

 

Etiketa:
Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera