Lajme

Hoxhaj uron Ramën: Fitorja e të dielës është fitore e Shqipërisë

Autori: Gazeta inFokus 17:28 | 27 April 2021

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka uruar Edi Ramën për fitoren e tretë radhazi në Shqipëri, duke e cilësuar fitore edhe të Shqipërisë.

Rënia e testimeve – Opozita akuzon Vitinë, IKSHPK jep një arsye

Ai ka thënë se fitorja e tij tregon që puna e bërë derisa ishte në krye të ekzekutivit ka bërë që ta korrë edhe një fitore.

“E uroj mikun tim shumë të çmuar, kryeministrin Edi Rama për fitoren e madhe dhe të rëndësishme në zgjedhjet në Shqipëri. Fitorja e Edit është fitore edhe e Shqipërisë për shkak të mbarëvajtjes së procesit zgjedhor dhe një provimi të madh që kanë dhënë shqiptarët ditën e diel. Fitorja e kryeminisrit Rama dhe PS, tregon për punën dhe reformat e prekshme që ka bërë ai gjatë këtyre dy mandateve në Shqipëri. Uroj që rrugën e nisur për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Edi Rama ta përmbyllë gjatë këtij mandati të tretë që ia besuan shqiptarët. Suksese Edi. Urime Shqipëri!”.

Të tjera