Lajme

Hoxhaj uron për lirimin e Haradinajt: Ishim të bindur për pafajësinë

Autori: Gazeta inFokus 09:51 | 27 April 2017

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka uruar qytetarët e Kosovës për lirimin e Haradinajt. Në një postim në Facebook, Hoxhaj ka thënë se gjykata e Colmarit vetëmse ka vërtetuar pafajësinë e Haradinajt, për të cilën Kosova ka qenë e sigurt nga fillimi.

“Një lajm i jashtëzakonshëm këtë mëngjes. Më në fund gjykata e Colmarit ka vërtetuar ato qe ne në Kosovë i kemi pasur të qarta nga fillimi, që Ramush Haradinaj është i pafajshëm dhe duhet të lirohet për t’iu bashkuar familjes, qytetarëve dhe Kosovës. Mirënjohje shtetit të Francës dhe diplomatëve të Kosovës për angazhimin. Urime!” ka shkruar Hoxhaj.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera