Lajme

Hoxhaj takon deputetin Beyer, flasin për të ardhmen evropiane të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 16 May 2024

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Berlin, ku është takuar me deputetin gjerman, Peter Beyer.

Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se me Beyer ka biseduar për të ardhmen evropiane të Kosovës dhe gjendjen politike në Ballkan.

“Në Bundestag, kënaqësi të takoja mikun tim dhe deputetin Peter Beyer, ku biseduam për tema bilaterale në mes të vendeve tona, të ardhmen evropiane të Kosovës dhe gjendjen politike në Ballkan!”, ka shkruar Hoxhaj, derisa ka shpërndarë një fotografi me deputetin gjerman.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera