Lajme

Hoxhaj: Partitë që i vendosin vija të kuqe PDK-së nuk do t’i shohin në të ardhmen

Autori: Gazeta inFokus 15:52 | 13 May 2017

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, në një konferencë për media, ka thënë se PDK-ja po synon të sjellë një fillim të ri.

Hoxhaj ka thënë, se PDK-së do t’i bashkohen personalitete të shumta nga mediat dhe shoqëria civile, raporton lajmi.net.

Më tutje, ai ka thënë, se PDK-ja nuk ka vija të kuqe me asnjë parti, “kemi qenë forcë kryesore në Kosovë”.

“Jemi krenar për atë që kemi marr pjesë në shtet-ndërtim. Kemi lider të ri me fillim të ri, e më shpresë të re, i sigurtë që më 11 qershor do jemi partia më madhe në vend”, ka thënë ai.

Në fund, Hoxhaj ka thënë, se partitë që vendosin vija të kuqe nuk do t’i shohin ato vija në të ardhmen. /Lajmi.net/

Etiketa:
Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera