Lajme

Hoxhaj krahason Finlandën me Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 10:01 | 26 April 2017

Në Prishtinë është duke u mbajtur seminari i nivelit të lartë “Kosova dhe Finlanda ndërtojnë të ardhëm “

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në këtë seminar ka  thënë se organizimi i konferencës për festimin e 100 vjetorit të Finlandës është mundësi e mirë për të shikuar të kaluarën , të tashmen edhe të ardhmen.

Hoxha j ka thënë se lindja e Finlandës para 100 viteve kishte vështirësi  njejt sikur lindja e Kosovës para 10 viteve, raporton infokusi.com

-Advertisement-

Marrëdhënia Finlandë Kosovë është miqësi ne mes popullit para se të jetë marrëdhënie politike.

Në viteve e 90 gjate luftës në Kosovës qytetarët Kosovës kanë gjet siguri fizike dhe shpirtërorë në Finlandë, raporton Infokusi.com

Hoxhaj në fund ka uruar Finlandën për 100 vjet shtet/INFOKUSI

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Marsi sjell Magji në ETC

Të tjera