Lajme

Hoxhaj gazetarëve: A jeni gati për pjesën e dytë të dramës ?

Autori: Gazeta inFokus 18:37 | 03 April 2021

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, pasi hyri në objektin e Kuvendit të Kosovës, iu është drejtuar gazetarëve të cilët po qëndronin në hollin e Kuvendit.

Ai iu drejtua gazetarëve me një pytetje.

“A jeni gati për pjesën e dytë të dramës”, tha Hoxhaj.

Ai u shpreh kështu pas zhvillimve të djeshme lidhur me Ligjin për Zgjedhjet e Përgjithshme në vend.

Kandidat për president të vendit janë: Vjosa Osmani dhe Nasuf Bejta.

Në sallën e Kuvendit të Kosovës ende nuk kanë filluar të vijnë deputetët e legjislaturës së tetë, madje as vetë ata 41 deputetë që e thirrën këtë seancë të jashtëzakonshme

Të tjera