Lajme

Hoveiner shprehet i kënaqur pas marrëveshjes së MCC-së

Autori: Gazeta inFokus 11:54 | 28 July 2022

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes 202 milionëshe mes Kosovës dhe MCC-së, shkruan Gazeta Infokus.

Ai përmes një postimi në rrjetin social “Twitter” është shprehur i kënaqur për këtë hap që e thellon partneritetin Kosovë-SHBA.

“Mezi presim të shohim rezultate domethënëse nga kjo”, ka shkruar ai.

Të tjera