Lajme

Hoti: S’ka delegacione qeveria e udhëheq dialogun

Autori: Gazeta inFokus 16:52 | 14 February 2020

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Avdullah Hoti i cili po merr  pjesë në Konferencën e Sigurisë që po mbahet në Mynih ka deklaruar se dialogun do ta udhëheq qeveria e Kosovës nuk do të kriijojë delegacion të veqant, shkruan Gazeta inFokus.

“Kosova e ka krijuar qeverinë e saj dhe nuk ka nevojë të kriijojë delegacione të tjera siç kanë bër qeveria e kaluar, nesër do të takohemi me zyrtarët e lartë shtetëror amerikan dhe evropian”, ka deklaruar Hoti./ Gazeta inFokus/

 

Të tjera