Lajme

Hoti për 21-vjetorin e sulmit terrorist: Zoti i bekoftë viktimat dhe familjarët e tyre

Autori: Gazeta inFokus 11:12 | 11 September 2022

Ish-kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka përkujtuar sulmin e 11 shtatorit 2001 në ShBA.

Ai, përmes një postimi në Facebook, tha se 11 shtatori është dita që i ka kujtuar botës se duhet mobilizuar kundër të ligës.

“11 shtatori është dita që na ka prekur të gjithëve thellë në zemrat tona, ditë që i ka kujtuar botës se duhet mobilizim kundër të ligës për të mbrojtur vlerat demokratike”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Ai tha se Kosova dhe populli i saj do të mbeten gjithmonë përkrah Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe popullit të saj.

“Zoti e bekoftë Amerikën dhe popullin e saj. Zoti i bekoftë viktimat dhe familjarët e tyre!”, ka shtuar ai.

Të tjera