Lajme

Hoti: Me mua kryeministër s’do të ketë shkëmbim të territoreve

Autori: Gazeta inFokus 11:55 | 03 June 2020

I nominuari për kryeministër, Avdullah Hoti, në ekspozenë e tij para deputetëve, përveç që ka treguar prioritetet e qeverisë së tij nëse votohet nga deputetët, ku ka thënë se janë lufta kundër pandemisë dhe rimëkëmbja ekonomike, ka folur edhe për dialogun me Serbinë.

Ai ka thënë se me të se kryeministër nuk do të ketë shkëmbim të territoreve, shkruan Reporteri.net

“Prioritet do të jetë edhe marrja e përgjegjësive për të çuar procesin e dialogut në bashkëpunim me BE e SHBA duke mos lejuar ndryshim territori e shkëmbim territorit”, tha ai.

Të tjera