Lajme

Hoti e Selmanaj dalin nga mbledhja në selinë e partisë

Autori: Gazeta inFokus 15:19 | 30 November 2020

Kryeministri Avdullah Hoti dhe zëvendëskryeministri Driton Selmanaj kanë dal nga takimi me strukturat e partisë në selinë e LDK-së në Prishtinë.

Duke dalur, Hoti ka refuzuar të deklarohet për media në lidhje me atë se çfarë është diktuar në këtë mbledhje.

Kjo mbledhje e LDK-së vjen një ditë pas rezultatit në zgjedhjet në Podujevë, ku kandidati i kësaj partie për kryetar të komunës, Nexhmi Rudari është radhitur i dyti, duke e humbur për herë të partisë pushtetin e Lidhjes Demokratike në këtë komunë.

Të tjera