Lifestyle

Horoskopi 30 Korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet

Autori: Gazeta inFokus 07:46 | 30 July 2021

Dashi

Mos veproni para se të mendoni mirë dhe mos bëni biseda që nuk i besoni, sepse do të zhgënjeni peronat që ju rrethojnë. Përqendrohuni te çështjet që ju shqetësojnë dhe gjeni kohë për pak pushim dhe relaksim.

Demi

Përpiquni të distancoheni sa më shumë nga konfliktet dhe debatet. Uluni dhe reflektoni me veten dhe shihni anën pozitive të ndodhive. Mos harroni se ndonjëherë rezultati i ngjarjeve nuk është në duart tuaja.

Hiqni “muret mbrojtëse “ dhe do të shihni se ka shumë persona që duan t’ju afrohen dhe t’ju bëjnë të lumtur.

Binjakët

Sot duhet të tregoni vendosmëri për të qenë në gjendje të bëni atë që dëshironi. Mos u shpërqendroni nga tensioni që mund të ndjeni. Në përgjithësi, dita është shumë pozitive dhe ka disa pengesa që mund t’ju ndalojnë vërtet.

Lini të gjithë erotizmin të shfaqet ndaj partnerit tuaj. Kështu që do të kaloni një ditë të bukur dhe kuptimplotë që do të rinovojë atmosferën mes jush. Sa për ju beqarët, është koha t’i tregoni ndjenjat tuaja personit për të cilin jeni të interesuar. Përgjigja e tij do t’ju japi shpresë.

Gaforrja

Ndiqni instinktin tuaj për të dalluar se cilët njerëz duan më të mirën për ju dhe mos i besoni askujt që ju hapet dhe paraqitet si mik.

Erotizmi ne lidhjen tuaj do të jetë në kulmin e tij dhe do ta çoni në rrugët që dëshironi. Dhe nëse nuk keni gjetur ende diçka të vlefshme në jetën tuaj, mos u trishtoni, sepse një mik nga e kaluara rikthehet por jo si shok, ai kërkon më shumë. Është në dorën tuaj të vendosni.

Luani

Sot përpiqeni të zgjidhni shumë çështje që ju shqetësojnë, por pa rezultat domethënës. Duhet t’i jepni përparësi çështjeve të së kaluarës dhe nuk duhet të mërziteni, pavarësisht se çfarë ndodh. Mbani qetësi , nëse doni të zgjidhni problemet sa më mirë .

Nëse jeni beqarë, me sharmin dhe erotizmin që do t’ju pushtojë, do të joshni kë të doni.

Virgjëresha

Sot më në fund do të filloni të gjeni ritmet tuaja, të cilat i kishit humbur për shkak të çështjeve që ju kishin çmendur dhe nuk mund të mendonit për gjërat themelore që ju shqetësonin. Por, çfarëdo veprimesh që vendosni të bëni, mos veproni aspak impulsivisht.

Pranoni sugjerimet që partneri juaj do t’ju bëjë dhe është e sigurt që do të kaloni shumë mirë me të.

Peshorja

Ndiqni një rutinë më aktive se zakonisht dhe eliminoni çdo problem që mund të pengojë zhvillimin e planeve tuaja. Jini të lirë dhe pa komplekse, dhe suksesi që kërkoni nuk do të vonohet shumë.

Gjendja juaj shpirtërore do të jetë e mirë.

Akrepi

Një ditë e vështirë do të jetë kjo e premte për ju, pasi sjell vështirësi dhe keqkuptime në të gjitha aspektet e jetës tuaj të përditshme. Kushtojini vëmendje fjalëve tuaja dhe veprimeve që do të bëni.

Shpërthimet e xhelozisë që ju karakterizojnë, do ta vendosin partnerin tuaj në një pozicitë të vështirë, do të ishte mirë t’i kufizoni këtë sjellje .

Beqarët, mbajini mendjen dhe sytë hapur në ambientin tuaj profesional, sepse ekziston një person që ka rënë në dashuri me ju, por qëndrimi juaj nuk e lejon atë ta shprehë pëlqimin që ka për ju.

Shigjetari

Kujdesuni që të mos ndikoheni nga faktorë që mund t’ju dëmtojnë. Përdorni inteligjencën dhe dinamizmin tuaj për të kapërcyer të gjitha problemet që mund të keni. Familja juaj ka nevojë për praninë tuaj, prandaj sigurohuni që të kaloni kohën e lirë me ta dhe mos i lini pas dore atë…

Mund të përdorni gjithë bukurinë tuaj për të tërhequr personin për të cilin jeni të interesuar. .

Bricjapi

Komunikimi juaj do të jetë në nivele shumë të mira dhe gjendja juaj shpirtërore do të ngrihet aq shumë saqë do t’i bëni të lumtur edhe personat që ju rrethojnë. Kujdesuni për veten pak më shumë, sepse kohët e fundit për shkak të detyrimeve të shumta, keni lënë pas dore veten tuaj.

Shfrytëzoni në maksimum disponimin tuaj për të kaluar një mbrëmje të mrekullueshme.

Ujori

Vendosni vendimet tuaja në veprim dhe mos shmangni nga asnjë prej planeve që keni vendosur. Nëse mendoni se qëndrueshmëria juaj fizike ju tradhton, sigurohuni që të pushoni pak dhe më pas vazhdoni.

Shikoni sjelljen tuaj në marrëdhënien tuaj sot, sepse disa gjëra do të irritojnë parterin tuaj dhe do të krijojnë një atmosferë negative midis jush. Ndoshta është më mirë të jesh vetëm për pak kohë, të mendosh për atë që dëshiron.

Peshqit

Përmbushja e qëllimeve tuaja është shumë afër, ju duhet të veproni në përputhje me rrethanat, të mos pushoni aspak dhe veçanërisht të mos shpallni planet tuaja për të ardhmen.

Evitoni të nxirrni konkluzione në marrëdhënien tuaj përpara se të flisni me partnerin, sepse e vetmja gjë që mund të bëni është të mërzisni veten dhe atë. Nëse në këtë kohë të jetës suaj nuk ka asnjë person për të cilin ju intereson, ju mund ta takoni atë përmes mjedisit tuaj miqësor.

Të tjera