Sport

Hidhet shorti i Kupës së Botës 2023, më këto kombëtare përballet Kosova

Autori: Gazeta inFokus 14:07 | 30 April 2021

Sot (e premte) është hedhur shorti i Kupës së Botës 2023 në kategorinë e femrave, shkruan Gazeta inFokus.

Ceremonia u mbajt në Nyon të Zvicrës, në ambientët e UEFA-s.

Kosova është vendosur në Grupin F, bashkë me Shqipërinë, Norvegjinë, Belgjikën, Poloninë dhe Armeninë.

Ndeshjet e para pritet të luhen në fillim të muajit shtator.

Me poshtë gjeni të gjitha grupet./Gazeta inFokus/

Të tjera