Sport

Hidhet shorti i Copa del Rey

Autori: Gazeta inFokus 20:03 | 18 November 2021

Është hedhur shorti i Kupës së Mbretit.

Për edicionin 2021/22 të Copa Del Rey për herë të parë do të ketë ekipe të kategorive territoriale.

Real Madrid, Barcelona, Athletic Club dhe Atlético de Madrid nuk do të luajnë në dy raundet e para kualifikuese.

Skuadrat në fjalë, janë gjysmëfinaliste të Superkupës së Spanjës.

Bilbao vs Atletico do të përballen me 12 janar dhe Real Madrid vs Barcelona me 13 janar 2022, raporton Gazeta Express.

Më poshtë keni të gjitha qiftet e ndeshjeve të Kupës së Mbretit.

Gimnástica Segoviana vs Mallorca

Panadería Pulido San Mateo vs Real Sociedad

Leioa vs Elche

Ebro vs Celta de Vigo

Guijuelo vs Rayo Vallecano

Córdoba vs Sevilla

Unami vs Alavés

Laguna vs Granada

Mollerusa vs Getafe

Solares vs Espanyol

Victoria vs Villarreal

Villa de Fortuna vs Cádiz

San Agustín vs Osasuna

CFI Alicante vs Real Betis

Utrilla vs Valencia

Huracán Melilla vs Levante UD

Brea vs Ibiza

Vélez vs Las Palmas

Andrax vs Oviedo

Jerez Deportivo vs Leganés

Cacereño vs Ponferradina

Marchamalo vs Valladolid

Adarve vs Lugo

Racing Roja vs Cartagena

Águilas vs Almería

Ibiza Islas Pitusas vs Tenerife

Penya Sport vs Málaga

Alzira vs Fuenlabrada

Puertollano vs Girona

Cayón vs Huesca

Montijo vs Burgos

Europa vs Amorebieta

San Roque de Lepe vs Mirandés

Ceares vs Sporting de Gijón

Teruel vs Alcorcón

Mensajero vs Real Zaragoza

Guernica vs Eibar

Algeciras vs Unionistas

Talavera vs Cornellà

San Fernando vs Cultural Leonesa

Linares Deportivo vs Gimnàstic de Tarragona

Badajoz vs Alcoyano

Atlético Sanluqueño vs Sabadell

UCAM Murcia vs Deportivo de la Coruña

Albacete vs Racing Club Ferrol

Extremadura vs Zamora

Calahorra vs Atlético Baleares

Arenteiro vs SD Logroñés

Atlético Manchareal vs Internacional de Madrid

Llanera vs Logroñés

San Juan vs San Sebastián de los Reyes

Náxara vs Andorra

Eldense vs Rayo Majadahonda

Bergantiños vs Tudelano

Atlético Pulpileño vs Castellón

Palencia Cristo Atlético vs Real Union

 

Të tjera