Sport

Hidhet shorti i çerekfinaleve për Kupën e Italisë, këto janë çiftet

Autori: Gazeta inFokus 20:59 | 15 January 2020

Napoli-Lazio është derbi që do ti hap çerekfinalet e Coppa Italia më 21 janar. Ndeshje tjetër interesante është ajo e Inter – Fiorentina që do ti mbyll çerekfinalet më 29 janar.

Kanë mbetur edhe disa ndeshje që do të luhen sot dhe nesër nga 1/8 e finales për të parë çiftet komplete, megjithatë shorti është tërhequr.

Napoli do ta pret në shtëpi Lazio të martën e 21 janarit ku ndeshja do të luhet në ora 20:45.

Fituesi i çiftit Juventus-Udinese do të përballet ose me Romën ose me Parmën të mërkurën e 22 janarit.

Torino do ta këtë përballë Milanon të martën e 28 janarit.

Kurse ndeshja e fundit e çerekfinaleve do të jetë ajo në mes të Interit dhe Fiorentinës që do të zhvillohet më 29 janar.

Të gjitha ndeshjet janë nga një ndeshje. Nëse rezultati përfundon barabartë pas 90 minutave do të këtë kohë shtesë dhe penallti.

Çerekfinalet e Kupës së Italisë

Napoli-Lazio (21 janar)

Juventus/Udinese-Parma/Roma (22 janar)

Torino-Milan (28 janar)

Inter- Fiorentina (29 janar)

Të tjera