Sport

Haxhi Krasniqi tregon fjalët e para që i’a tha babai i tij kur filloi të merrej me boks

Autori: Gazeta inFokus 22:47 | 15 October 2020

Haxhi Krasniqi të shtunën u shpall kampion bote në WBA dhe IBO në kategorinë gjysmë të rëndë, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri nga Juniku e nokautoi gjermanin Dominic Boesel qysh në rundin e tretë.

Krasniqi i ftuar në ‘Rubikon’ po rrëfen historinë e karrierës së tij.

Ai ka zbuluar edhe fjalët e para që i’a tha babai i tij kur filloi të merrej me boks.

“Shiko djali im, mendo shumë mirë se nuk është mirë dhe lehtë për prindërit me të pa para atyre shikuese duke humbur, mendohu mirë se çfarë dëshiron, se këtu duhet punë e madhe”, tregoi Krasniqi./Gazeta inFokus/

Të tjera