Sport

Haxhi Krasniqi me titujt e fituar viziton dhe nderon Prekazin

Autori: Gazeta inFokus 16:59 | 15 October 2020

Haxhi Krasniqi mesnatën e së shtunës u shpall kampion botë në boks për kategorinë gjysmë të rendë, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri nga Juniku qysh në rundin e tretë e nokautoi gjermanin, Domonic Boesel.

Ky ishte suksesi me i madh në karrierën e 33 vjeçarit, i cili deri më tani ka hasur në shumë sfida të vështira për të arritur deri këtu.

Pas këtij suksesi ai ka ardhur në Kosovë, ku është takuar dhe është nderuar nga krerët e shtetit.

Krasniqi sot ka mbajtur një konferencë për media në Prishtinë, ku ka folur për karrierën dhe suksesin e tij.

E pas konferencës ai është nisur drejtë Prekazit, ku ka vizatuar dhe prezantuar titujt e fituar në Kompleksin Memorial Adem Jashari.

Krasniqi nderoi familjen Jashari, duke treguar edhe një herë dashurinë e madhe që ka për vendin e tij./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera