Lajme

Hekuran Murati mburret me “punësimet” e qeverisë

Autori: Gazeta inFokus 12:52 | 25 June 2022

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka publikuar të dhënat zyrtare nga ATK-ja për numrin e të punësuarve.

Në Facebook ai ka publikuar shifrat e vitit 2019 dhe të vitit 2022.

Postimi i Muratiti:

Të punësuarit aktivë sipas të dhënave zyrtare nga ATK:
Maj 2019: 📊 318,610 të punësuar
Maj 2022: 📊 382,861 të punësuar

Të tjera