Lajme

Haziri: Osmani t’i ulë tensionet në veri – presidentët historikisht kanë pasur role unifikuese

Autori: Gazeta inFokus 09:14 | 03 June 2023

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i ka kërkuar presidentes së vendit, Vjosa Osmani, që sipas tij, ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për uljen e tensioneve në veri të vendit.

Ai tha se presidentët historikisht në Kosovë kanë pasur role unifikuese, duke dhënë kontributin e tyre në procese siç ishin, sipas tij, protestat e dhunshme të vitit 2015 në dialogun e Vjenës e procese të tjera.

“Ata kanë luajtur rol kyç në raportet e shtetit tonë me shtetet e BE-së, e sidomos edhe me ShBA-të”, tha Haziri.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Delegacioni nga Drake University i Iowas viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

Të tjera