Lajme

Haxhiu del sërish me reagim: Pedofilët dhe ata që tallen me krime nuk dallojnë

Autori: Gazeta inFokus 10:33 | 06 September 2022

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar sërish pasi u kritikua shumë për postimin e saj ku tregonte një rast të tentim dhunimit. Ajo madjae paralajmëroi ndjekje penale ndakj ish-aktivistit të VV-së, Korab Blakajt, që ironizoi me këtë postim.

“Pedofilët dhe ata të cilët i normalizojnë e tallen me këto krime nuk dallojnë dhe aq. Relativizimi dhe përqeshja e pedofilisë, vetëm sa do ta rëndojë situatën dhe do t’i shtojë pedofilët e do ta normalizojë këtë krim!”, ka shkruar Haxhiu.

Të tjera