Sport

Haxhi Krasniqi pyetet se a është ndihmuar ndonjëherë nga Luan Krasniqi, kjo është përgjigjja e tij

Autori: Gazeta inFokus 22:59 | 15 October 2020

Boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi, të shtunën në mesnatë është shpallur kampion botë në kategoritë gjysmë të renda, shkruan Gazeta inFokus.

Krasniqi qysh në rundin e tretë e nokautoi boksierin gjerman, Dominic Boesel.

Boksieri nga Juniku i ftuar në ‘Rubikon’ po rrëfen historinë e karrierës së tij.

Ai është pyetur se a është ndihmuar ndonjëherë nga Luan Krasniqi dhe kjo ka qenë përgjigjja e tij.

“Luani si për të tjerët, edhe nga unë gëzon respekt dhe e kam pasur inspirim. Me Luanin nuk kemi pasur ndonjë kontakt apo bashkëpunim. Pak i kam kërkuar ndihmë në fillim, por e kam parë që ai ishte tejet i zënë. Suksesi im vie vetëm falë punës sime, nga vetvetja”, deklaroi Krasniqi./Gazeta inFokus/

Të tjera