Lajme

Haskuka s’duron më: MJAFT!

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 15 October 2020

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka i cili gjithherë është shquar për qetësinë e tij në paraqitjet publik dhe ne deklaratat e dhëna, duket se sot i ka ardhur fundi qetësisë së tij. Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka kërkuar që të ndalen lajmet e rreme që po përhapen për komunën e tij.

“MJAFT! Nuk kalon një ditë që Komuna e Prizrenit nuk “atakohet” me lajme të pavërteta dhe propaganda të rreme!

Një i tillë është publikuar edhe sot kinse në QKMF në Prizren në të njëjtin vend po bëhen edhe analizat, por edhe testet serologjike për COVID-19, me titullin “Korridori i QKMF-së në Prizren, të gjithë në një vend, ata për analiza dhe ata për teste të Covidit”.

 

Komuna e Prizrenit të hënën ka bërë publike që qytetarët tanimë do të mund të bëjnë teste serologjike për COVID-19, 𝙣𝙚̈ 𝙡𝙖𝙗𝙤𝙧𝙖𝙩𝙤��𝙞𝙣 𝙚 𝙌𝙚𝙣𝙙𝙧𝙚̈𝙨 𝙨𝙚̈ 𝙈𝙟𝙚𝙠𝙚̈𝙨𝙞𝙨𝙚̈ 𝙁𝙖𝙢𝙞𝙡𝙟𝙖𝙧𝙚 1, 𝙚 𝙟𝙤 𝙣𝙚̈ 𝙌𝙆𝙈𝙁, ashtu siç thuhet në lajmin e rremë”, ka shkruar Haskuka.

Ai ka kërkuar  nga ata kanë shpërndarë të tilla lajme që të kërkojnë falje publike, përndryshe ka paralajmëruar me padi.

Postimi i plotë:

Të tjera