Fokus

Hashim Thaçin po e ruan inteligjenca Amerikane

Autori: Halil Berisha 18:28 | 23 September 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, këto ditë është duke qëndruar në Neë York të SHBA-ve.

Aty, Thaçi është duke marrë pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, shkruan gazeta inFokus.

E në amerikë, Presidenti Thaçi po ruhet nga shërbimi inteligjent më i fortë në botë, ai amerikan.

Gjatë ditës, Thaçi, pritet që të zhvilloj takime me homologen kroate si dhe përfaqësues të Vatikanit, ndërsa mbrëmë ishte pjesë e një darke pune me liderët e Ballkanit Perëndimor, që e kishte shtruar shefja e diplomacisë evropiane, Frederica Mogherini./Gazeta inFokus/

Të tjera