Fokus

Hashim Thaçi iu “qet” çaj Japonezëve

Autori: Halil Berisha 09:23 | 11 September 2019

Japonia njihet për traditat e tyre të moçme e interesante, e kulturën e pritjes.

E në këtë vend, po qëndron që nga e martja, Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës,

Thaçi në Japoni ka shkuar me rastin e 10-vjetorin e lidhjes diplomatike në mes të dy shteteve, shkruan gazeta inFokus.

Kështu, shefi i shtetit duke respektuar këtë vend e kulturën e tyre, udhëhoqi një ceremoni interesante.

Aty, Thaçi, përgatiti e u qiti çaj siç thotë në nderim të mikëpritjes e shijimit të natyrës.

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe shijimit të natyrës”./Gazeta inFokus/

 

 

 

Të tjera