Sport

Harrojeni Neymarin, shikojeni driblimin spektakolar të Vinicius Juniorit ndaj Argjentinës

Autori: Gazeta inFokus 18:42 | 17 November 2021

Argjentina dhe Brazili kanë luajtur baras 0-0, në takimin e vlefshëm për kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Pavarësisht se kjo ndeshje nuk prodhoi gola, ishte një përballje mjaftë interesante, pasi në fushë ishin yjet e futbollit botëror.

Në këtë takim sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, bëri një driblim fantastik, duke kopjuar Neymarin.

Ai kaloi në mënyrë fantastike një futbollist të Argjentinës, duke ‘çmendur’ stadiumin.

Më poshtë keni driblimin e sulmuesit brazilian./Gazeta inFokus/

Të tjera