Lajme

Haradinaj tallet me një premtim që i kishte bërë Enver Hoxhaj (Video)

Autori: Gazeta inFokus 21:50 | 02 May 2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin Komiteti, ka folur për angazhimin e Qeverisë vendore, gjatë periudhës katërmujore, kur ai po mbahej në Francë për shkak të një urdhër arresti të Serbisë.
Haradinaj, pas kthimit nga Strasburgu, ka shpjeguar, fillimisht nëse ndjeu përkrahjen e autoriteteve shtetërore dhe nëse këto, sipas tij, ishin të mjaftueshme.

Kreu i AAK’së ka folur për krerët e shtetit, mënyrën se si ata provuan t’i japin Haradinajt përkrahje dhe për trajtimin që i kishin bërë francezët atij, si deputet i Kuvendit dhe ish-kryeministër.

Ndër të tjera, Haradinaj ka përmendur edhe një thirrje telefonike që i kishte bërë ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, pas lirimit në Francë, për të cilën si thotë se ishte qesharake.

Ndiqeni videon e mëposhtme:

Etiketa:
Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera