Lajme

Haradinaj takohet me shefin e EULEX-it

Autori: Gazeta inFokus 15:31 | 22 September 2022

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot është takuar me shefin e EULEXIT, Lars-Gunnar Wigemark ku diskutuan rreth  zhvillimeve në vend dhe mbështetjen që ky mision i ofron institucioneve të vendit, veçanërisht në fushën e sundimit të ligjit.

Haradinaj falënderoj z.Wigemark për kontributin e vazhdueshëm ku edhe kishte shprehë gatishmëri për bashkëpunim me të gjithë që ndajnë përvojat e tyre në sundimin e rendit dhe ligjit e sidomos me vendet e BE-së.

Të tjera