Lajme

Haradinaj-Stublla: Manastiri i Deçanit duhet të hapet për publikun dhe studiuesit

Autori: Gazeta inFokus 14:49 | 10 April 2021

Ish-diplomatja e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se Manastiri i Deçanit nuk është i rrezikuar dhe nuk ka nevojë as për mbrojtjen ushtarake të tepruar që e ka aktualisht.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se, e vërteta është krejt e kundërta: Manastiri i Deçanit është barrikaduar nga brenda dhe është i mbyllur për publikun, e madje edhe për vizitorët studiues – gjë që nuk ndodhë askund në botë!

Ky është postimi i saj i plotë:

Të tjera