Lajme

Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e nënkolonelit të FSK’së

Autori: Gazeta inFokus 20:52 | 27 April 2021

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e nënkolonelit të FSK’së, njëherësh edhe ish-ushtarit të UÇK’së në Zonën Operative të Shalës së Bajgorës, Skender Hajdari.

Haradinaj këtë e ka bërë nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, derisa ka përmendur edhe veprimtarinë ushtarake të të ndjerit.

Deputeti i PDK’së uron Ramën: Uroj të bëhesh kryeministër i gjithë shqiptarëve

“Skenderi pas çlirimit, me zell të madh do të vazhdonte angazhimin në TMK dhe FSK. Ai asnjëherë nuk e harroi idealin për liri dhe bashkëluftëtarët e tij Dëshmorë, për të cilët këndoi deri në frymën e fundit”, shkruan i pari i AAK’së.

“Ndajmë dhembjen me familjen Hajdari, bashkëluftëtarët dhe të gjithë ata që e njohën. I qoftë i lehtë dheu i Kosovës! “, shkruan ndër të tjera ai.

Policia e Kosovës e kanë konfirmuar se kishin gjetur të ndjerin të plagosur në fshatin Zjaqë, i cili u dërgua menjëherë në spital, ku edhe vdiq

“Fillimisht është raportuar si i vetëplagosur. Policia kanë shkuar në fshatin Zjaqë, e kanë sjellur në Mitrovicë e më pas në Prishtinë”, ka thënë zëdhënësi Avni Zahiti.

Të tjera