Lajme

Haradinaj: Qeveria është aktive vetëm aty ku vjedhin

Autori: Gazeta inFokus 21:08 | 27 July 2021

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka akuzuar qeverinë e Albin Kurtit se nuk po qeverisë, por është aktive vetëm aty ku po vjedhin, duke aluduar për Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës e cila udhëhiqet nga Libur Aliu i Vetëvendosjes, shkruan Gazeta Infokus.

“Qeveria nuk po qeverisë. Vetëm një segment, ku ata vjedhin është aktiv”, ka thënë Ramush Haradinaj.

Haradinaj ka thënë në këtë ministri janë dhënë 28 tenderë një burimor.

Këto komente ai i ka bërë në emisionin Debat Plus të Televizionit T7./Gazeta Infokus/

Të tjera