Lajme

Haradinaj nga Lozana: Bashkatdhetarët tanë storie suksesi në Zvicër

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 28 May 2022

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar sot afaristë dhe përkrahës të AAK-së në Lozanë të Zvicrës.

Këtë e ka bërë të ditur vet Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“I nderuar të marrë pjesë, së bashku me koordinatoren për çështjet e Diasporës, deputeten Time Kadrijaj, në Lozanë të Zvicrës në takim me afaristë dhe përkrahës të AAK-së”, ka shkruar Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se bashkëatdhetarët janë vlerë e çmuar dhe se është mirënjohës për kontributin e tyre.

“Bashkëbiseduam për situatën politike në Kosovë e gjithashtu dëgjova me kënaqësi storjet e tyre të suksesit, punën që bëjnë atje, sfidat dhe vështirësitë përgjatë rrugëtimit të tyre.

Falënderoj të gjithë bashkatdhetarët që na pritën dhe nikoqirin Zen Bajrami.

Bashkatdhetarët tanë janë vlerë e çmuar për ne, dhe u jemi përherë mirënjohës për gjithë kontributin që kanë dhënë për atdheun e tyre”, ka përfunduar Haradinaj.

Të tjera