Lajme

Haradinaj në Amerikë merr pjesë në një dasmë shqiptare

Autori: Gazeta inFokus 12:44 | 09 May 2022

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po qëndron për vizitë në SHBA, ka marrë pjesë në një aheng familjar, shkruan Gazeta inFokus.

rel="nofollow"

Haradinaj përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka postuar disa fotografi ku shihet i shoqëruar bashkë me gruan e tij Aniten.

Siç shihet kjo dasmë në Amerikë është realizuar me tradita të plota  shqiptare.

Postimi i Haradinajt:

Së bashku me Anitën në gëzimin e familjes atdhetare Gecaj.

Vite me radhë, Rrustemi kontribuoi për Atdheun në mënyra të ndryshme, e pas çlirimit u bë një ndër investitorët më të mëdhenj në vend, ku njëkohësisht ka hapur dhe shumë vende pune.

Mbrëmë na bashkuan i biri i tij Arbeni dhe Arbiana nga familja e Heroit Ilir Merturi.

Kënaqësi të përjetoj një atmosferë tradicionale shqiptare në Amerikë dhe familje patriotike që lidhen ngushtë mes vete.

Arbeni e Arbiana u trashëgofshin./Gazeta inFokus/

Të tjera

rel="nofollow"