Lajme

Haradinaj mirëpret mbështetjen e ShBA-ve për Kosovën përmes fondit të MCC-së

Autori: Gazeta inFokus 12:37 | 27 July 2022

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mirëpritur mbështetjen e ShBA-ve për Kosovën përmes fondit të MCC-së.

Përmes një reagimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka përshëndetur takimin e delegacionit të Kosovës me Sekretarin Blinken.

”Mirëpres mbështetjen e ShBA-së për Kosovën përmes fondit të MCC-së dhe takimin e delegacionit të Kosovës me Sekretarin Blinken. ShBA, edhe njëherë ka treguar lidershipin e saj në ndihmën ndaj Kosovës, si në aspektin ekonomik ashtu edhe në procesin e dialogut. ”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka thënë se tani është koha për njohjen reciproke në mes Kosovës dhe Serbisë.

“Tani është koha për marrëveshjen finale me njohjen reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nën udhëheqjen e ShBA-ve.”, ka përfunduar Haradinaj.

Të tjera