Lajme

Haradinaj – Kurtit: Atdhedashuria bëhet me punë e jo me fjalë

Autori: Gazeta inFokus 15:46 | 27 December 2021

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në profilin e tij në Facebook, ka postuar një thënie të Sami Frashërit, e të cilën duket se ia ka kushtuar kryeministrit Albin Kurti, shkruan Gazeta Infokus.

Përmes këtij shkrimi ai ka thënë se atdhedashuria bëhet më punë e jo me fjalë.

“Atdhetaria dhe humanizmi bëhet me punë e jo me fjalë; kush tregohet i tillë me fjalë, është një mashtrues”, thuhet në postimin e Haradinajt.

Të tjera