Lajme

Haradinaj: Kurti flet për projektet amerikane si me fol për motin, e frikshme kjo gjakëftohtësi

Autori: Gazeta inFokus 23:07 | 12 January 2022

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se është i habitur se si kryeministri Albin Kurti me gjakftohtësi refuzonte projekte të mëdha amerikane.‘’Na duhet me kanë atraktiv me Amerikën, me shtet ligjor, siguri. I patëm dy herë opsionet amerikane, ‘Contour Globalin’ dhe gazsjellësin”.

“Ky zotnia jonë, gazsjellësit amerikan, 200 milionë pare falë, edhe njëherë i tha ‘jo’. A e pat me çfarë gjakftohtësie folke thu ti është t’u e kallxu motin. Është e pabesueshme. Këto janë situata serioze’’, ka thënë Haradinaj, në Debat Plus.

Tutje ai ka theksuar se sjellja gjakftohtë e Kurtit në raport me këtë projekt është e rrezikshme për Kosovën.

Të tjera