Lajme

Haradinaj kërkon që qeveria të përkujdeset për invalidët e luftës

Autori: Gazeta inFokus 13:18 | 26 December 2021

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Qeveria Kurti të mos i neglizhojë obligimet që ka karshi invalidëve të luftës së UÇK-së.

Në një postim në rrjetin social në “Facebook”,ai ka thënë se shumë invalidë të luftës kanë nevojë për proteza për të ecur.

“Kërkoj që qeveria e Kosovës të mos neglizhojë detyrat e veta dhe obligimin që e kemi për Invalidët e Luftës dhe sikur qeveritë para saj, të mbështes këtë trajtim të nevojshëm shëndetësor”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë:

Të tjera