Lajme

Haradinaj akuzon ministrat e Qeverisë: Liburn Aliu, Xhelal Sveçla dhe Albulena Haxhiu janë hajna

Autori: Gazeta inFokus 21:27 | 09 June 2021

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka hedhur akuza të rënda ndaj disa ministrave të Qeverisë Kurti 2.

Haradinaj tha se Ministrat Aliu, Sveçla dhe Haxhiu, janë hajna.

“Ministrat Liburn Aliu, Xhelal Svecla, Albulena Haxhiu janë hajna dhe duhet të jenë në burg”, tha Haradinaj në RTV Dukagjini.

Të tjera