Lajme

Haradinaj: Agimi nderoi Kosovën e mbarë kombin

Autori: Gazeta inFokus 09:49 | 11 April 2024

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në 25-vjetorin e rënies së heroit Agim Ramadani ka thënë se ai ka qenë luftëtar i vërtetë.

“Ndër protagonistët kryesorë të Betejës së Koshares gjithsesi është emri i një luftëtari të vërtetë e me virtyte të larta. Agim Ramadani, strategu që shkuli gurin e kufirit që ndante shqiptarët, emër ky që u bë tmerr për armikun”, ka shkruar Haradinaj.

Tutje Haradinaj ka shkruar se “shumë luftëtarë ranë në fushën e nderit nën emrin e brigadës që barti emrin e tij e shumë të tjerë i lanë gjymtyrët në kufirin shqiptaro-shqiptar”.

-Advertisement-

“Agimi nga Zhegra e Gjilanit, e nderoi Dukagjinin, Kosovën e mbarë kombin shqiptar”, ka shkruar Ramush Haradinaj.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera