Lajme

Haradinaj: Më 24 mars 1998 Serbia ma sulmoi familjen, më 24 mars 1999 ranë bombat tek ta, e sot e ka Gjini Ditëlindjen

Autori: Gazeta inFokus 20:02 | 27 April 2017

E kam thënë që kërkesa për ekstradim është kërkesë për luftë e nuk jam tallur me këtë, ka thënë kreu i AAK-së, në Aeroportin e Prishtinës.

“Me 24 mars 1998 ata që më sulmuan në shtëpi time ku kishte fëmijë. Me 24 mars 1999 rastisi t’ua kthejmë me bomba në shtëpitë e tyre. Kështu ndodhë në jetë”, ka thënë ai. “Shqiptarët jo që janë trima apo zotë, po jemi në të drejtën tonë e kësaj të drejte do t’ju qëndrojë besnikë. Duhet t’ua tregojmë vendin edhe tanëve që nënshtrohen. Nëse duam të jem të sinqertë me veten, ta shohim shembullin e Kroacisë. Sot Gjini, djali im e ka ditëlindjen”.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera