Lajme

Hapen të gjitha qendrat e votimeve në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 07:32 | 14 November 2021

Sot mbi një milion e 260 mijë votues pritet të votojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të komunave.

Në 21 komuna janë 42 kandidatë që garuan edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve dhe sot i mbetet votuesve të vendosin për të parin e komunës së tyre për një mandat katër vjeçar.

Në qytetin e Gjilanit janë hapur të gjitha qendrat e vendvotimit.

Kujtojmë që në Komunën e Gjilanit në balotazh është mes Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Alban Hysenaj nga Lëvizja Vetëvendosje.

Të tjera