Kuzhina

Gurabija me mollë

Autori: Gazeta inFokus 12:43 | 13 May 2017

Përbërësit

250 gr gjalpë
1 gote vaj vegjetal
1 vezë
1 gote sheqer pluhur
1 Pluhur pjekje
miell
BRENDA
4-5 molla të grira
2 luge te çajit kanellë
1luge te çajit arra

Hapat

1
Vajin me gjalpin e derdhni në një enë dhe ia shtoni vezën, sheqer pluhurin, pluhur pjekjen.

2
Miellin ai shtoni me kujdes dale nga dale, dhe brumin e ndani në pjese të mjaftueshme.

3
Mollët i preni dhe i zieni, ia vendosni brenda në brumë ose përmbi (sipas dëshirës suaj), ia jepni formën dhe e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius.

4
Pas pjekjes i hidhni sheqer pluhur dhe do jenë të gatshme për shërbim.

5
Ju befte mire!

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera