Lajme

Gruevski: Qetësohuni, dhuna nuk është zgjidhje

Autori: Gazeta inFokus 20:44 | 27 April 2017

Ish-kryeministri i Maqedonisë dhe kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski ka bërë thirrje për qetësim të situatës, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Dhuna nuk është zgjidhje, duhet të qetësohen gjakrat. Bëjë thirrje për qetësim të qytetarëve. Populli të mos bie preh e provokimeve të LSDM-së dhe atyre që e çojnë shtetin në krizë. OBRM-PDUKM ju bën thirrje LSDM-së që të heqin dorë për dhunës.” shkruan Gruevski.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Comodita në Las Vegas Market prezanton linjat e reja të dyshekëve për tregun amerikan

Të tjera