Lajme

Grubi: Zyra është vetëm një hapësirë, Talat Xhaferi është institucion (Video)

Autori: Gazeta inFokus 15:35 | 02 May 2017

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, sot para Kuvendit të Maqedonisë ka mbajtur një konferencë shtypi në lidhje me hapat e mëtejshëm të kryeparlamentarit Talat Xhafer, shkruan Telegrafi Maqedoni.

‘Nuk kemi pasur asnjë kontakt me deputetet e OBRM-PDUKM dhe iu bëj thirrje që sa më shpejtë ta lirojnë zyrën e kryekuvendarit sepse zyra është vetëm një hapësirë kurse Talat Xhaferi është institucion’, tha Grubi ndër të tjera.

Sipas tij seanca e re do të mbahet atëherë kur do të përmbushen disa kushte tjera. Për më tepër, ndiqeni videon në vijim.

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera